O NÁS

4:01 AM NO LIMITS Himalaya 2016 0 Comments

Jsme studenti několika plzeňských gymnázií, kteří jsou zapojeni do plnění prestižního mezinárodního programu DofE - Cena vévody z Edinburghu, chystáme na srpnovou expedici, kterou chceme podniknout v srpnu 2016 společně s vozíčkářem Janem Krauskopfem do oblasti Malého Tibetu v Himálaji. Je nám 15 - 18 let a více jak rok jsme se pravidelně věnovali různým činnostem vlastního rozvoje v oblastech sportu, dovedností a dobrovolnictví. Nyní před námi stojí výzva, jejímž překonáním sami sobě dokážeme, že v názvu naší expedice No Limits se skrývá velmi silná myšlenka lidského ducha. Závěrečnou expedicí splníme podmínky nejnáročnější podoby programu DofE. Takto koncipovaná studentská expedice nemá v České republice obdoby. Pokud se nám náš sen podaří uskutečnit, mohli bychom být přijati členy britské královské rodiny i samotným tibetským duchovním vůdcem dalajlamou.Poctivě se připravujeme

Na náročné podmínky expedice se připravujeme velmi intenzivně již od začátku února tohoto roku. Ve dnech 1. - 7. 2. 2016 proběhl expediční workshop, při němž jsme se seznámili s náročnými kritérii mezinárodní expedice. 14 dní půjdeme společně ve skupině, ale 4 dny budeme ve 2 týmových skupinách po 5 lidech odkázáni zcela a jen na své schopnosti a dovednosti. Ve spolupráci s Vodní záchrannou službou v Plzni jsme si dělali kurz první pomoci, nacvičovali jednání v rizikových a krizových situacích, byli jsme seznámeni s expediční výbavou a výstrojí. Museli jsme prokázat týmovou součinnost a zabývali se týmovými rolemi a základy psychohygieny týmu, seznámili jsme se s navigačními pomůckami a byli proškoleni v orientaci map a způsobech jejich čtení při plánování expedičních treků.


O velikonočních prázdninách jsme se vydali na 50 kilometrovou cvičnou expedici v oblasti Pleše v Českém lese. Její náplní byl praktický nácvik outdoorových dovedností, sami jsme si připravovali jídlo, zkoušeli nocovat ve stanech v mrazivě jarních podmínkách. Absolvovali jsme noční topografické školení, které prověřilo naše schopnosti orientovat se v mapě a pracovat s GPS navigací. Důležitou součástí programu byla i spolupráce s vozíčkářem Janem Krauskopfem, který má za sebou už několik pro vozíčkáře netypických výzev, minulý rok se Jan účastnil na vozíku taneční benefice Star Dance, účastní se handbikemaratonů. Společně s ním jsme nacvičovali překonávání terénních nerovností, zdokonalovali se v manipulaci s vozíkem, jelikož při samotné expedici v Himálajích nás čekají daleko náročnější vysokohorské podmínky, špatné cesty, ale i horské toky, s nimiž si expediční skupina No Limits Himalaya 2016 bude muset umět poradit. Přípravných workshopů a cvičných expedic nás ještě hodně čeká, aby nás pak už nic nepřekvapilo a žádná situace nezaskočila a uměli si i s nepříjemnými a nečekanými situacemi poradit. 
Mimo to se také každý týden v pátek scházíme v plzeňské Kačabě. 

V životě můžeš dosáhnout čehokoliv chceš, pokud budeš pomáhat druhým lidem, aby dosáhli toho co si přejí oni.
Všichni, kteří dosáhli velkých věcí, měli vysoký cíl, cíl, který se občas zdál neuskutečnitelný. 

A kdo tým No Limits Himalaya 2016 tvoří?


 Antonín Kolář - školitel mezinárodní expedice DofE Štěpán Pastula - Průvodce oblastí Ladaku a hodnotitel mezinárodní expedice DofE

Andrea Fleissigová - kameramanka


Hana Melicharová - fyzioterapeutka


 


Podpořte nás prosím "lajkem" či sdílením na facebooku a instagramu, nebo nám peněžně přispějte na Penězdroji, každá koruna se počítá a doufáme, že společnými silami se nám nás cíl podaří uskutečnit. Moc Vám děkujeme za každou Vaši podporu!