Cvičná expedice Český les

11:48 AM NO LIMITS Himalaya 2016 0 CommentsAč většina našich čtenářů již o záměru skupiny No Limits – Himalaya 2016 slyšela, četla, zaznamenala či je do něj určitým způsobem zainteresována, krátce jej představím.
Skupina studentů, složená především z těch, co navštěvují alespoň občas Masarykovo gymnázium, se rozhodla, že vyjede na tři týdny do Himaláje a vezme s sebou ještě vozíčkáře, aby šlo o opravdu šílenou výzvu. Samozřejmě ve všem má prsty pan učitel Kolář (více o něm v únorovém čísle). A abychom vůbec mohli v nejvyšších horách světa přežít, absolvovali jsme ve dnech 25. – 27. dubna cvičnou expedici v Českém lese.
Co jsme si tedy uvědomili uprostřed tajgy v deštivém jarním počasí během těchto tří dnů? Přehršel základních chyb i mnoho detailů, jež je potřeba směrem k srpnu zlepšit, avšak zároveň si dokázali, že nejsme takoví tragédi a v lásce a souznění s přírodou se přinejmenším vyrovnáme hnutí Hippies. Každý a všechno (kromě současné podoby MaschinenGewehru) se může a musí zlepšovat.

Největším problémem se ukázalo vaření a úspora benzínu při ohřívání jídel a nápojů za dychtivých pohledů pěti hladovějících. Poslední den expedice se však již žádné problémy nevyskytovaly a vše proběhlo bez obtíží. Další věci, jež jsme si osvěžili v paměti, bylo stavění stanu, navigace a tahání vozíčkáře (J. Krauskopf – tancoval s Marií Doležalovou v posledním Star Dance při večeru pro Paraple) na laně nerovným terénem, přes překážky a celkovou starost o něj, ač je velmi samostatný.
Jak vidno, naše kvality tedy rostly opačným směrem než křivka českého, potažmo světového, hospodářství, které si zarputile drží, jak se dnes ve finančním světě říká, záporný růst.
Také se většinu soboty natáčely spoty, videa, reportáže a další materiály. Výsledky můžete vidět na stránce, na níž je odkaz pod článkem. Přijela i Česká televize a natočila s námi reportáž, z čehož se dá soudit, že ovlivňujeme televizního diváka již v celé republice a z naší expedice se stalo celostátní téma, po hříchu jedno z mála těch kladných témat. S profesionální kameramankou (Andrea Fleissigová) jsme natočili i mnoho dalších videí. Stačí sledovat stránku No Limits – Himalaya 2016, kde se objevují všechny aktuality a zajímavosti o naší velké výzvě.
Za naši školu se expedice účastní: M. Čejnová, R. Chalupská, A. Kolář, E. Konůpková, M. Nguyen, L. Šroubová,
L. Vlčková a autor článku.


Sledujte nás na FB, nezapomeňte stránku lajknout a za sdílení se také zlobit nebudeme.

Text: Jan Rosenthaler

Mohlo by Vás také zajímat

0 comments: