Návštěva Prahy s vozíčkáři a Festina Lente

4:48 AM NO LIMITS Himalaya 2016 0 Comments



Naše výprava do Prahy začala na plzeňském vlakovém nádraží. K našemu týmu No Limits se přidala ještě skupina čtyř vozíčkářů doprovázená svými pomocníky. Jízda vlakem byla nepříjemná, a to hlavně pro vozíčkáře Kubu, který si ve vlaku připadal jako na horské dráze. Všichni jsme byli tedy šťastní, když jsme vystoupili na hlavním nádraží v Praze.




Návštěvu našeho hlavního města jsme začali hrou u příležitosti 700. výročí narození Karla IV. Rozdělili jsme se na tři týmy tak, aby v každém byl alespoň jeden vozíčkář. Každá skupina obdržela jednu mapu, jež nás měla dovézt k  památce související s Karlem IV., u níž byly schované indicie k dalšímu postupu. Každý tým hledal jinou stavbu, moje skupina měla například za úkol dojít ke Karlovu mostu. Rozloučili jsme se s ostatními a vydali se na dobrodružnou cestu Prahou. Můj tým vedl vozíčkář Kuba, který svůj úkol perfektně zvládl, a do cíle jsme se dostali, než bys řekl švec. Zde jsme našli ukrytou mapku, v níž bylo vyznačeno místo, kde jsme se měli setkat se zbylými členy naší výpravy. Kromě toho jsme zde objevili i část životopisu císaře Karla IV. Po krátkém odpočinku jsme se vydali k hladové zdi na Petřín, kde jsme se šťastně shledali s ostatními a společně si vychutnali oběd.







Poté jsme se opět rozdělili. První skupina vyrazila do Království železnic, kde si užila velkolepou prohlídku vláčků a lokomotiv, zatímco druhá část naší výpravy si v Náprstkově muzeu prohlídla zajímavou expozici o Budhismu v Číně a v Afganistánu. Náš překrásný výlet jsme zakončili v čínské restauraci. Po vynikající večeři jsme se vydali do kapucínského kláštera, kde jsme se chystali strávit noc. Vozíčkáři se svými pomocníky si před spaním zazpívali pár písniček a odebrali se na lůžko. Tým No Limits Himalaya večer nezahálel a až do půlnoci pilně pracoval na spuštění Dreamcatcheru.



























Po odchodu z kapucínského kláštera jsme se rozdělili od skupiny Festina Lente a zamířili jsme do Břevnovského kláštera. Mše začínala v 9 hodin, ale jelikož Honza M. je zde ministrantem, museli jsme vycházet o trochu dříve. V kapli sv. Markéty byla trochu zima, ale mši jsme přestáli. Na konci mše se za nás účastníci mše pomodlili, a čekala nás prohlídka kláštera. Tu si vzal na starost farář Martin Ševček, který nám převyprávěl celé dějiny Břevnovského kláštera. Vyprávěl nám o zakladateli sv. Vojtěchovi, o průběhu husických válek, o průběhu 20. Století a o současné době. Také nám povídal o výzdobě kaple sv. Markéty. Poté nás vzal na prohlídku základů úplně k prvním stopám existence kláštera z roku 993. Průvodce byl moc příjemný a na závěr jsme dostali malý medailonek na památku. Poté jsme se vydali na nádraží a odjeli do Plzně.






















Autoři článku:
Vojta Kolář
Jan Masák

Mohlo by Vás také zajímat

0 comments: