Na jednom laně s Honzou Trávníčkem

7:14 AM Lena Šroubová 0 Comments

Ve čtvrtek 25. května 2016 jsme se ve Škoda parku v Plzni sešli se známým cestovatelem a horolezcem Janem „Trávou“ Trávníčkem, který má za sebou výstup na několik osmitisícovek: Annapurnu (Nepál, 8 092 m. n. n.), Manaslu (Pákistán, 8 136 m. n. m.) a jde též o pátého Čecha, jenž zdolal druhou nejvyšší horu světa K2 (8 611 m. n. m.). Další informace o Honzovi Trávníčkovi můžete zjistit zde.


Nejprve jsme si s „Trávou“ sedli na trávu, kde jsme s ním zhruba hodinku debatovali. Předal nám cenné zkušenosti z oblasti stravování v horách a dýchání. Povídali jsme si s ním také o tom, jak by měl fungovat tým, přičemž se s námi podělil i o zkušenosti se spoluprací s Radkem Jarošem. Poradil nám též s fyzickou a mentální přípravou.


Ve druhé části setkání jsme se věnovali lezení na horolezecké stěně, kde jsme byli s Honzou Trávníčkem doslova na jednom laně. Každý člen týmu si tak mohl vyzkoušet lezeckou a horolezeckou techniku. V Himálajích se sice nechystáme nikde šplhat po skalách, ale člověk nikdy neví.
Děkujeme Honzovi „Trávovi“ Trávníčkovi za podporu a za cenné zkušenosti.Mohlo by Vás také zajímat

0 comments: