Svahilec bez přátel, bez přestávky a pro No Limits

5:56 AM Jan Rosenthaler 0 Comments

 Po prvním pokusu v Praze se současný nejaktivnější slamer rozhodl svou sólo show předvést i v Plzni. Akce se konala v Zach´s Caffe a přišlo na ni úctyhodných šedesát diváků. Možná je zlákal dodatek na plakátu: „Vstupné dobrovolné“.
Akce se konala takřka výhradně v režii Šindelářů – syn vystupoval, otec dělal DJ. Jeho vnuk zatím podle dostupných informací není na cestě. Zbytek týmu tvořil kameraman, který celé představení natáčel. Ve čtvrt zazvonil pomyslný zvonec a mohlo se začít. Mistr napřed krátce vysvětlil, proč tento projekt vlastně vytvořil a co má být jeho účelem. Přirovnal se, alespoň pokud se sobeckosti týče, k Axlu Roseovi. Jak před půl rokem zjistil, má tolik materiálu, že dokáže zaplnit dvě hodiny programu jen svou osobou a vlastní tvorbou. V Plzni se omezil pouze na své slamy, ale díky jejich kvalitě rozhodně nikdo nebyl proti. Mistr započal večer několika básněmi, kde prostřídal svou ranou tvorbu s tou novou, slamy, k jejichž sepsání byl inspirován stavbou, na níž musel donedávna pracovat či svůj slavný Kosmický výlet, přirovnávaný k Nerudovým Písním kosmickým. Následně zařadil svůj nejlepší slam (alespoň pro autora) – Kam odcházíš, vypadni. Skvěle přirovnal současnou migrační krizi k migraci ptáků. Diváci se bavili a každým dalším vystoupením je více bolela bránice. Přicházeli provařenější a oblíbenější básně. Mezi ně se ovšem vklínila jedna, která měla svou premiéru a celkově se večeru vymykala. Byla objednána měsíc předem a sloužila zvláštnímu večeru. Měla osvětlit náš projekt, který Anatola požádal, aby mu sepsal vlastní slam. Jak všichni jistě ví, že nese název No Limits – Himalaya 2016. Anatol skvěle celé téma zpracoval. "Dobijte telefony, neboť v tom je síla expedice skryta - mobilita." Pak pozval celou skupinu na pódium a její náčelník, Antonín Kolář, několika větami výzvu ještě jednou osvětlil. Aby si diváci lépe utvořili představu, pustili jim i jedno video z vlastní dílny. Tento úkon provázely mírné komplikace. Nedařilo se video spustit se zvukem a následně i celý soubor spadl. Když Anatolův táta (Šílený Šindy) hledal správný soubor, omylem zabrousil do stažených souborů a na celou plochu pustil její obsah… Nakonec se podařilo video zprovoznit a pustit. Před odchodem skupiny ještě Anatol řekl, že polovina dobrovolného vstupného půjde na její konto, což nebylo zrovna málo a vyzval k její podpoře na facebooku. Stačí zadat No Limits – Himalaya 2016.
Program pokračoval stejně jako předtím. Došlo i na Dráhy, Sámslam a další. Když se dnešní jediný slamer rozhodl skončit, poslal klobouk, do kterého měli diváci hodit své vstupné. Výši si určují sami, podle kvality programu. Samozřejmě nebyl Svahilec puštěn hned pryč a musel dát několik přídavků. Nakonec úplně naposled dal Žížalu, při níž si odmítl lehnout na zem a zůstal na lavici, neboť jak pravil: „Můj večer, moje pravidla!“ Ještě jednou taky poslal klobouk, což pro změnu odůvodnil tak, že nebude dělat šaškárny zadarmo.
Celý večer byl rozhodně kvalitní a klidně by se mohl uskutečnit častěji. Anatol Svahilec ukázal, že dokáže zaplnit hodinu a půl opravdu kvalitní programem.

Mohlo by Vás také zajímat

0 comments: