Zdravotnický kurz ZDRSEM

6:24 AM Eliška Konůpková 0 CommentsKaždý, kdo chodí po horách, by si měl umět v nouzi poradit. Hory nám totiž mohou připravit i nemilá překvapení. Proto se část našeho expedičního týmu zúčastnila víkendového zdravotnického semináře, který již několik let pořádá společnost ZDrSEM.
Zážitkový seminář se konal o víkendu 24. – 26. 6. 2016 v Prášilech. Náplň dvou a půl denního kurzu bylo praktické zvládnutí základních krizových situací, které mohou v běžném životě nastat. Program kurzu byl svým charakterem navíc mírně přizpůsoben pobytu v horách.

Seminář je založen na metodě učení zážitkem. Více než jen na výklad teorie nás čekalo ošetřování v praxi a mohu říct, že jsem si díky němu mnohem více zapamatovala. Lektoři si pro nás nachystali věrohodné modelové situace, ve kterých jsme si museli poradit buďto sami nebo v týmu. Ošetřovali jsme krvácení, bolesti břicha, zkoušeli jsme resuscitaci anebo pro nás dokonce byla připravena věrohodně namaskovaná autonehoda. Program byl pestrý a i přes to, že trval celý den, nebyl únavný. Obvykle se střídaly teoretické části s praktickými.

Díky kurzu jsme nedostali jen užitečné rady, jak se chovat během naší expedice do Himálají, nebo jak si vybavit expediční lékárničku. Všichni z nás odcházeli s pocitem, že by možná zvládli někoho zachránit.

Autorka: Linda Vlčková

Mohlo by Vás také zajímat

0 comments: